Instalacje
Technika estradowa
e-sklep

Realizacje

Dzień Edukacji Narodowej z PRO-ART

12 października br. PRO-ART Profesjonalna Technika Estradowa przygotowała i zrealizowała dla szerokiego grona podkarpackich pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej, koncert popularnej polskiej artystki Katarzyny Groniec

Cudowne, poetyckie teksty inspirowane Dekalogiem opatrzone rozważnymi, oszczędnymi aranżacjami, zostały ciepło przyjęte przez publiczność. W utworach artystki nie ma przesady ani przepychu, a co najważniejsze nic nie zakłóca pewnego ładu jaki w nich panuje. Główną rolę odgrywa fortepian, często pojawiają się smyczki, bas czy delikatne instrumenty perkusyjne. Melodie idealnie współgrają z umiejętnie wykorzystywanym wokalem i przesłaniem, jaki niosą ze sobą słowa utworów.

Katarzyna Groniec jest jedną z tych artystek, które udowadniają, że nie trzeba robić wokół siebie szumu i wywoływać skandali, żeby nagrać dobry album, który dotrze do szerszego grona odbiorców. Muzyka jaką nam proponuje nie jest przeznaczona dla każdego – to prawda, ale docenią ją słuchacze, którzy oczekują od muzyki czegoś więcej niż chwytliwego refrenu, ci, dla których najważniejsze pozostają walory artystyczne. Piosenkarka już w momencie swojego debiutu w 1988 roku, podczas festiwalu młodych Talentów w Poznaniu zaskarbiła sobie grono wiernych słuchaczy. Popularność przyniosła jej rola Anki w najsłynniejszym polskim musicalu „Metro” oraz późniejsze solowe produkcje : „Mężczyźni” (2000), „Poste restante” (2002) i „Emigrantka” (2004).

Wielbiciele jej twórczości cenią artystkę głównie za wspaniałą, nastrojową twórczość oraz osobowość, która przejawia się głównie w skromności i dystansie wobec otaczającej rzeczywistości. Groniec reprezentuje niezależny nurt artystyczny, jest zawsze obok, by nie rzec – przeciw komercyjnym produkcjom. Katarzyna Groniec zachwyca sposobem interpretacji, niektóre utwory stanowią wręcz melodeklamację, artystka od głośnych, ekspresyjnych dźwięków przechodzi do szeptu. Nastrój budują także wykorzystane instrumenty: perkusyjne, smyczkowe i klawiszowe.

Podczas słuchania czas na chwilę staje w miejscu. Odbiorcy zaś dostrzegają to, co niewidzialne, tak jak zalane deszczem obrazy na okładce ostatniej płyty artystki. Warto jednak przebić się przez zamazaną powierzchnię, aby po drugiej stronie odkryć prawdziwy urok, który kryje się w rzeczach najprostszych bowiem „istnieje gdzieś podobno niedany nam świat, gdzie kochać wszyscy mogą a płacze się z radości”.
Na skróty:
instalacje technika estradowa e-sklep
nagłośnienie scena oświetlenie multimedia
Adres:

PRO-ART Dariusz Śmigiel

ul. Podpromie 10, 35-045 Rzeszów

Szybki kontakt:

+48 17 852 04 05 +48 602 27 66 48

info@pro-art.eu