Instalacje
Technika estradowa
e-sklep

Realizacje

PRO-ART na JAZZ JAMBOREE 2007

W dniach 8 – 26 listopada w Warszawie odbywała się 49-ta edycja najstarszego w Europie festiwalu jazzowego. Do Polski, na zaproszenie Fundacji Jazz Jamboree i Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, przyjechały międzynarodowe gwiazdy najwyższego formatu.

Począwszy od 8 listopada, stolica przez cały miesiąc gościła wybitne postaci światowego jazzu. Koncert Galowy, oficjalnie otwierający tegoroczny Festiwal Jazz Jamboree odbył się 11 listopada w warszawskiej Sali Kongresowej. Podczas uroczystej inauguracji zagrały prawdziwe legendy światowego jazzu - amerykański sekstet Take 6 i najsłynniejsza na świecie grupa wokalna - The Manhattan Transfer.

26 listopada w koncercie finałowym kończącym tegoroczny 49 Festiwal Jazz Jamboree w warszawskim Teatrze Roma, wystąpili znakomici ukraińscy artyści – grupa Mansound i gitarzysta Enver Izmaiłow.

Mansound to znany na całym świecie sekstet wokalny pochodzący z Kijowa. W zaledwie 3 lata po założeniu zespołu, grupa doczekała się licznych zaproszeń na najbardziej prestiżowe, międzynarodowe festiwale jazzowe na całym świecie m.in. w USA, Niemczech, Francji, Rosji, Austrii, Chorwacji czy Białorusi, niemal za każdym razem stanowiąc ogromną pozytywną niespodziankę i muzyczną sensację.

Enver Izmaylov to wirtuoz gitary grający techniką zwaną „tapping”, kompozytor i autor. Koncertuje po całym świecie. Jego muzyka doskonale sprawdza się na dużej scenie jak i w małych, kameralnych klubach, nie można jej zaszufladkować. Można w niej znaleźć elementy jazzu, bluesa, popu i folku… jest w niej dosłownie wszystko. Występ ukraińskich gwiazd okazał się niesamowitym wydarzeniem, które z pewnością na długo zostanie w pamięci wszystkich tych, którzy tego wieczora zawitali do warszawskiego Teatru Roma. Artyści znakomicie potrafili dopasować repertuar, do oczekiwań zgromadzonej publiczności, co z pewnością miało wymowny wpływ na atmosferę imprezy.

Festiwal Jazz Jamboree zorganizowała Fundacja Jazz Jamboree we współpracy z agencją STX JAMBOREE. Jest nam niezmiernie miło, że dzięki organizatorom Festiwalu, Firma PRO-ART Profesjonalna Technika Estradowa mogła wziąść udział w produkcji technicznej tego niezapomnianego wydarzenia, kolejny raz potwierdzając swój profesjonalizm.
Na skróty:
instalacje technika estradowa e-sklep
nagłośnienie scena oświetlenie multimedia
Adres:

PRO-ART Dariusz Śmigiel

ul. Podpromie 10, 35-045 Rzeszów

Szybki kontakt:

+48 17 852 04 05 +48 602 27 66 48

info@pro-art.eu