Instalacje
Technika estradowa
e-sklep

Realizacje

PRO-ART na Inwazji Sztuki Niezależnej w Pałacu Kultury i Nauki

Od 14 do 16 grudnia br. w Warszawie miało miejsce niespotykane i niekonwencjonalne wydarzenie, jakim z pewnością była offowa Inwazja Sztuki Niezależnej „Re:wizje 2007”. Impreza ta to ponad 140 projektów festiwalowych w niezwykle krótkim czasie 72 godzin - koncertów, wystaw, spektakli i projekcji filmów.

Właśnie na te trzy grudniowe dni Warszawa zamieniła się w stolicę sztuki niezależnej. Re:wizje to trzydniowy offowy festiwal, który ma w swym założeniu promować niezależne działania artystyczne. W przeglądzie wzięli udział artyści reprezentujący różne dziedziny sztuki: teatr, taniec, film, fotografię, plastykę i muzykę. Impreza ta była swoistą ucztą dla miłośników „offowej awangardy”. Organizatorzy imprezy zaplanowali program Re:wizji tak, aby każdy uczestnik mógł zobaczyć jak najwięcej w jak najkrótszym czasie, samodzielnie układając „swój plan imprezy”. Oprócz projektów pod dachem, kilka wydarzeń odbyło się na wolnym powietrzu w warszawskiej przestrzeni miejskiej. Miejsca do tej pory nieznane, takie jak offowe teatry i galerie, zaczęły (wreszcie) tętnić swym własnym życiem, a festiwalowa publiczność wożona była do nich, przygotowanymi specjalnie na tą właśnie okazję, zabytkowymi autobusami.

15 grudnia nastąpiła prawdziwa kulminacja imprezy. Dwa poziomy Pałacu Kultury i Nauki, (5 000 m. kw. powierzchni) wypełnione było sztuką niezależną. Każdy widz mógł zobaczyć spektakle teatralne, filmy niezależne, koncerty, performance, występy taneczne, wystawy, wizualizacje. Organizatorzy stworzyli centrum sztuki niezależnej w samym centrum Warszawy. Poprzez zaprezentowanie jej w gigantycznych, pięknie oświetlonych salach, sztuka ta uzyskała inny wymiar. Wszystkie "bezdomne" projekty, prezentowane w przestrzeni miejskiej w tych dniach otrzymały swoje własne miejsce. To "muzeum" sztuki niezależnej - dzięki stworzeniu profesjonalnych możliwości prezentacji - sprawiło, że widzowie poczuli, że sztuka niezależna jest tak samo profesjonalna i wartościowa jak ta bardziej znana, klasyczna.

Miło nam poinformować, że Firma PRO – ART Profesjonalna Technika Estradowa wzięła udział w produkcji technicznej tej niezwykłej imprezy, kiedy to w trakcie Nocy Sztuki w Pałacu Kultury i Nauki nasza ekipa równocześnie realizowała nagłośnienie w dziesięciu niezależnych punktach, stanowiących nie lada wyzwanie techniczne i logistyczne. Nasz profesjonalizm, doświadczenie i bogate zaplecze techniczne pozwoliły na to, by w tym samym niemal czasie zrealizować różnorodne skomplikowane projekty artystyczne z pogranicza teatru, filmu muzyki i tańca. Wyjątkowość Festiwalu, jego różnorodność, niekonwencjonalność, a przede wszystkim innowacyjność sprawiły, że Firma PRO-ART mogła po raz kolejny wykazać się doświadczeniem, profesjonalizmem, zaangażowaniem, równocześnie zdobywając nowe, ciekawe i bezcenne doświadczenia, które znacząco wpłyną na renomę i markę PRO-ART.
Na skróty:
instalacje technika estradowa e-sklep
nagłośnienie scena oświetlenie multimedia
Adres:

PRO-ART Dariusz Śmigiel

ul. Podpromie 10, 35-045 Rzeszów

Szybki kontakt:

+48 17 852 04 05 +48 602 27 66 48

info@pro-art.eu